Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki csinálna kérlek egy...

Valaki csinálna kérlek egy elemzést József Attila Kész a leltár című verséből? (többi lent)

Figyelt kérdés
Helló! Mielőtt valaki felháborodna, hogy ő biza nem fogja megcsinálni egy gyerek házi feladatát: Nem vagyok már gyerek, és ez nem házi feladat. Körülbelül 1 hónapja kezdtem el költők verseit elemezni szórakozásból, ameddig kijárási korlátozás van, (pl. Petőfi, Ady, stb...) és most József Attilánál tartok, viszont sajna ennél a versnél kissé megakadtam. Nem igazán tudom megfejteni pár résznél, hogy mire célozhat a költő. Szóval kíváncsi vagyok a ti változataitokra, vagy hogy ti hogy értelmezitek a verset, szívesen olvasok bármit, ha már az interneten nem igazán találtam találtam értelmes magyarázatot.

2020. ápr. 21. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó szöveg. :D
2020. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

KÉSZ A LELTÁR

Magamban bíztam eleitől fogva -

ha semmije sincs, nem is kerül sokba

ez az embernek. Semmiképp se többe,

mint az állatnak, mely elhull örökre.

Ha féltem is, a helyemet megálltam -

születtem, elvegyültem és kiváltam.

Meg is fizettem, kinek ahogy mérte,

ki ingyen adott, azt szerettem érte.

Asszony ha játszott velem hitegetve:

hittem igazán - hadd teljen a kedve!

Sikáltam hajót, rántottam az ampát.

Okos urak közt játszottam a bambát.

Árultam forgót, kenyeret és könyvet,

ujságot, verset - mikor mi volt könnyebb.

Nem dicső harcban, nem szelíd kötélen,

de ágyban végzem, néha ezt remélem.

Akárhogyan lesz, immár kész a leltár.

Éltem - és ebbe más is belehalt már.

1936. november-december



Hát szerintem elég egyértelmű de...én így értelmezem. Az életútját sorra veszi mit csinált, mit nem. Mintha a boltban leltároznának. A dátum itt fontos a vonat már majdnem a nyakában volt. Létösszegző, érzi a halál közelségét. Az első mondatból én azt veszem ki, hogy nem tudott bízni magában, mert nem volt miben

2020. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ey létösszegző, számvetés vers.
2020. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!