Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megírná valaki a biológia...

Megírná valaki a biológia Házi feladatom megoldását, mert akárhogy is kerestem a választ, sehogy sem tudtam megtalálni? A válasz még ma kéne.

Figyelt kérdés
Egy keresztrejtvény 10. sorában van az a meghatározás, hogy TALAJOLDATOT TOVÁBBÍT. A megfejtés 11 betűs és a 10. betű, Á. Valaki segítsen minél előbb!

2020. ápr. 22. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem humuszformák.
2020. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Edénynyaláb
2020. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 chtt ***** válasza:
40%
Ha a tankönyvhöz kapcsolódik a keresztrejtvény, benne kell lennie a megoldásnak a leckében. Szerintem a gyökér környékén keresgélj. Nekem a gyökérszőr jutott eszembe, csak az sajnos 10 betű és 'á' sincs benne :'( (viszont a keresztrejtvény készítő és fejtő agyam azt mondja, nem lehet többes szám, mert akkor a kérdésben az ige is többes számú lenne)
2020. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
100%
Affenyő, épp most találtam rá az edénynyalábra, kettes, megelőztél. :)))
2020. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon sokat segítettetek!
2020. ápr. 22. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
1.# vagyok, nekem privátban megköszönte a választ, tehát a humusz a jó.
2020. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
100%

Elhiszem, nem vagyok bioszos, de akkor a keresztrejtvény készítőjének hatalmas egyes.

Ezt találtam:

"A legtöbb hajtásos növény szerveiben a szállítószövet elkülönült kötegekbe szerveződik. Ezeket a kötegeket edénynyaláboknak (fasciculus) hívjuk."

Mint mondám, nem vagyok bioszos, de az a _szállítószövet_ nekem nagyon gyanús. ;)

:)

2020. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!