Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Főzéskor az étel illata a...

Főzéskor az étel illata a konyhától távolabb lévő szobában is érezhető. Adj magyarázatot e jelenségre az anyagok részecskeszerkezete alapján?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az illatrészecskék terjednek szanaszét a légben.
2020. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk aszondták anno, hogy a gázok kitöltik a rendelkezésre álló teret. Ezt a tanárunk úgy érzékeltette; hogy kifújt egy dezodort a terem elejében, és hogy majd meglátjuk, hogy pár perc múlva már a terem végében lévők is érezni fogják. Én erre emlékszem az egyik fizika-órámról, rég volt ez.
2020. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Ja és igen, az első válaszoló nagyon szépen megfogalmazta; nekem nagyon tetszik ez a részecskés is,és a feladatban is részecske van. :) (Egyébként tényleg évek óta nem voltam már fizikaórán. 2008-ban voltam én magam utoljára; nem vagyok egy nagy fizikás, meg fizikaszakkörös.) (2. voltam újra)
2020. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gázok spontán keveredése a diffúzió, ami a molekulák hőmozgásán alapszik.
2020. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!