Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excel kérdés: Index, hol. Van...

Excel kérdés: Index, hol. Van funkciók 21 után HIV-re váltanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálnám használni az Index funkciót, úgy hogy egy másik cellára utalok, hogy mit találjon meg (itt jön be a hol.van).


Van egy másik lapon egy olyan táblázatom, ahol függőlegesen vannak az évek (simán 1, 2, 3, 4 stb), vízszintesen meg a %-ok (1%, 2%, 3%)


A függvényem tökéletesen működik és megtalálja a kívánt számot (pl. 10 éven 6%) de amikor 22 évnél magasabb évet akarok keresni, akkor HIV jön ki. Magában ugyanaz a hol.van megtalálja az évet, tehát nem írtam el semmit).


Nincs benne üres cella, minden ki van töltve. Próbáltam már, hogy mi van ha 00-át teszek a számok elé, hátha azért van mert 2-essel kezdődik (bár akkor szerintem már a 10-nél ki kellene akadjon), de nem működött.


INDEX(Munka1!A2:U42; HOL.VAN(Munka2!D5; Munka1!$B$2:$U$2; 0); HOL.VAN(Munka2!D4; Munka1!$A$3:$A$42; 0))


Ez a függvényem. Nem tudom, hogy érthető-e. Köszönöm előre is, ha valaki tud valamit!



2020. ápr. 24. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem tudom, hogy mikben mit keresel?


A Munka1 füzetlapot ilyennek gondolom: [link]

Lehet, hogy ez sem ilyen, de semmiképp sem tudom, mi van a Munka2 füzetlapon?

Nem tudom, hogy miért csak a Munka1 füzetlap 2. sorában keresel?

És milyen adatot kapsz, akarsz eredményül?


Jó lenne, ha magyarázat mellett képen bemutatnád.

2020. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!