430.250 kg tõmegű testet 8000 J munkával 5 m hosszú úton húztunk fel a lejtőn. Mekkora a lejtő hajlásszöge, ha a súrlódástól eltekintünk? (39,79*)

Kérlek valaki letudná vezetni? Sokat segítene.

2020. ápr. 24. 09:56
 1/3 Arp Du ***** válasza:

[link]

W= F *s

F: erő

s: út

alfa: lejtő meredeksége


W= F *s= m*g*sin alfa *s

g= 9,81 gravitáció


behelyettesítve

8000 J= 430,250kg *9,81 *sin alfa *5

0,38= sin alfa

alfa= sin^-1(0,38)= 22,33 fok

2020. ápr. 26. 18:00
 2/3 A kérdező kommentje:
A könyvben azt írja hogy 39,79 fok a helyes. Akkor most hogy van?
2020. ápr. 27. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első megoldás jo, a hiba csupán annyi hogy az eredeti adatoknál 250kg a tömeg
2022. febr. 22. 17:59