Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell egy érvelést...

Hogyan kell egy érvelést írni? És egy mű elemzésébe hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam házi feladatot magyarból, maga a feladatok megvannak, egyedül az érvelés és a mű elemzését nem tudom. Ha elküldöm a feladatot, rá tudna valaki vezetni-nem megoldani!-, hogy hogyan kezdjek bele?

2020. ápr. 25. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos egy mű elemzésénél használ a formai szabályokat.Bevezetés,tárgyalás(kifejtő rész),és befejezés(tanulság stb).Ezt már ugye általános iskolába is tanultad.

Nehéz így bármit írni hogy nem tudom a témát.

Érvelésnél döntsd el hogy mi mellett érvelsz.Ehhez kapcsolódóan írd le az érvedet,amit alá is kell támasztani.Ebből aztán még következtetést is tudsz levonni.

2020. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érvelj.
2020. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!