Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet kifejezni az...

Hogyan lehet kifejezni az alábbi egyenletrendszerből e, f, g, h ismeretleneket a, b, c, d paraméterek lineáris kombinációjaként?

Figyelt kérdés

e,f,g,h értékei csak a,b,c,d lineáris kombinációja lehet. Segítséget kérek nem tudom megoldani, rengeteg oldalt teleírtam már sehogy nem tudom kihozni:


a=e

b=-e*h-e*g-f

c=e*g*h + f*g + f*h

d=-f*g*h



2020. ápr. 25. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy nem nagyon tudom, hogy hogyan lehet megoldani. Harmadfokú egyenlet kapható h-ra:

0=a*h^3-b*h^2-c*h+d.

Ezt paraméteresen nagyon nehéz megoldani.

2020. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Több irányból próbáltam összehozni:

1. Teljes köbbé alakítottam, ami azt jelenti, hogy egy gyöke van neki, akkor ki lehetett fejezni.

2. Két megoldása van: ezt még nem próbáltam

3. Három megoldása van: a fenti a feltétel, ezt nem tudom kifejezni.


Egyébként lehetséges, hogy minden páratlan fokú egyenlettel meggyűlik a bajunk?

2020. ápr. 25. 19:07
 3/20 anonim ***** válasza:

A harmadfokú egyenletet nem kell megoldani, mivel azt már megoldották több száz évvel ezelőtt. Cardano-formula!

Esetszétválasztással, mindennel együtt ez már egy megoldott feladat!

2020. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Amit a magasabb fokú egyenletről kérdeztél, arra az a válasz, hogy a negyedfokúnál magasabb fokú egyenletnek nem is létezik megoldóképlete.
2020. ápr. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha ez már egy megoldott feladat, akkor most már végre végeredményeket is szeretnék látni.
2020. ápr. 26. 17:57
 6/20 anonim ***** válasza:

A harmadfokú egyenletről (paraméteres megoldás) egy tömör összefoglalót itt találsz:

[link]

De a wikipédia is most kivételesen egész jó:

[link]

Értelemszerűen csak jelölésbeli különbségek vannak, de az nem probléma.

2020. ápr. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A Cardano megoldás szerint, ha a négyzetgyök alatt negatív érték jön ki, akkor hogyan határozzák meg a megoldást?
2020. ápr. 30. 21:51
 8/20 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy bevezetik a komplex számokat...
2020. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Összefoglalva: e=köbgyök(-q + gyök(q*q + p*p*p)) + köbgyök(-q + gyök(q*q - p*p*p)) + b/(3*a), behelyettesítéssel az egyenletrendszerbe, kapok egy másodfokú egyenletet, amelynek két megoldása lesz. Az e-vel együtt így már három különböző megoldás.
2020. máj. 3. 15:45
 10/20 A kérdező kommentje:
Tippelek: a negyedfokúnál magasabb egyenletek visszavezethetők alacsonyabb fokúakra, úgy, mint a harmadfokúnál. Használni kell a binomiális tételt.
2020. máj. 3. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!