Zn + HCl =
HCl + H 2 O =
CaCO 3 + HCl =
2020. ápr. 26. 21:48
2/3 anonim válasza:
#1 ha nem tudod legalább hülyeséget ne írj le másnak!
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2 (gázfejlődéssel járó reakció)
HCl + H2O ↔️ H3O+ (+) Cl- (hidrolízis)
CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2 (sav-bázis reakció)
3/3 anonim válasza:
Ugyan azt irtam mint te de semmi baj 😂😂