Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelynek ismert pontja P (1,2) és az irányvektora v (3,4)?


2020. ápr. 27. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Megtanultad, hogy mi az irányvektoros egyenlet?

[link]


3x-4y=3*1-4*2

2020. ápr. 27. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy.

Irányvektorból normálvektor 90fokos elforgatás.

(4;-3) és akkor egy Pont (1;2)


A(x-u) + B(y-v) = 0

Ahol az AB a normálvektor az u;v meg az áthaladó pont.


4(x-1) - 3(y-2) = 0

4x - 4 -3y + 6 = 0

4x - 3y + 2 = 0

2020. ápr. 27. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:

#1

Bocs! Eltoltam.

4x-3y=4*1-3*2

2020. ápr. 27. 11:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. ápr. 28. 07:36