Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen alkalmazásai vannak a...

Milyen alkalmazásai vannak a gyakorlatban az Ipar 4. 0-nak?

Figyelt kérdés

Iskolai beadandóhoz kellene. Nem az anyag része, csak amolyan plusz, nehogy unatkozzunk.

Nem vagyok jártas a témában, ezért is lenne szükségem segítségre.

Csak egy témát keresek, ami idevágó, és amihez van irodalom (weboldal is jó), amiből pár oldalban ki tudom dolgozni.

Nem nagy témakört kell feldolgozni, inkább csak egy kisebb területe.


Van valakinek valami jó ötlete?


2020. ápr. 27. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes automatizálás emberek nélkül. Tehát, ha van egy gyártósor, amin eddig emberek dolgoztak. Egyik csavarta, masik összerakta, harmadik mérte stb.... Ezeket leváltják a robotkarok, PLC/Pneumatikus rendszerek.


ABB, KUKA oldalán rengeteg dolgot találsz.


Illetve:

Angol a képzés de:

[link]


Itt robotprogról es ezekről tanulhatsz interaktívan, ingyen! Online.

2020. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Angol sajnos kilőve.

Nagyjából tudom, mit takar az ipar 4.0, csak nem tudom, milyen konkrét alkalmazásai vannak, amiből egyet bemutathatnék.

Találtam pl. olyat, hogy okos gyárak, de nem igazán találok róla anyagot.


De akkor a KUKA oldalán szétnézek, köszi a tippet.

2020. ápr. 27. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Konkrétat? Festő robotok (autógyár) pl. [link]
2020. ápr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a festő robotnak semmi köze a 4.0-hoz

ha raksz arra a robotra egy halom szenzort ami gyűjti az adatokat a festés minőségéről akkor az már 4.0


de alapvetően 40 éve robotok festik már az autókat


a léptetőmotort meg nem fogod tudni olyan finoman vezérelni, mint ahogy egy emberi kéz dolgozik, nem az ember kiváltásáról szól a 4.0

már csak a kaizen elvek miatt sem

2020. ápr. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de a festőrobotok tényleg nem azok.

De pl. egy olyan automatizált gyártósor, ahol a gyártott darab azonosítóját beolvassa, a rendszerben hozzárendeli a mért adatokat, és emellett kommunikál a termelésirányítási rendszerrel, már igen.


Csak ez azért nem jó, mert erre a munkahelyemen saját fejlesztésű programot használunk, és a cég titoktartási politikája nem engedi meg, hogy kiadjam. De olyan kereskedelemben hozzáférhető programot meg nem ismerek, amihez tartozik valamilyen tájékoztató is.


Igazából bármi szóba jöhet, bár a legjobb a szereléstechnológia területén lenne.

2020. ápr. 28. 05:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor írj a CPS-ről azon belül Cobotokról.
2020. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi tippet, utána olvasok. :)
2020. ápr. 29. 20:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, utána olvasok. :)
2020. ápr. 29. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!