Nem értem a kémia dolgozatot valaki?


3./Mekkora a V 66 g CO 2 gáznak normál állapotban?

4./ Hány db molekula van 8 dm 3 szobahőmérsékletű CH 4 gázban?


2020. ápr. 28. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A dolgozatot önállóan kell megoldani, de a háziban szívesen segítek.
2020. ápr. 28. 12:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Csaló.
2020. ápr. 28. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

3,

n = m/M = 66 g / 44 g/mol = 1,5mol

V = n*Vm = 1,5 mol * 22,41 dm3/mol = 33,615 dm3

4,

n = V/Vm = 8dm3 / 24 dm3/mol = 0,33 mol

N = n*NA = 0,33 mol * 6*10^23 1/mol = 1,98*10^23 db molekula.

2020. ápr. 30. 20:36