Fizikában valaki segíteni?


Nos, fizika házi feladat és ez nem nagyon megy :/

Az egyik fogyasztón 220 V feszültség esetén 4 A-es áram folyik át 5 percig. A másikon 10 percig 150 mA-es áram folyik, ha a kivezetésein 1000 V a feszültség. Melyik fogyasztó esetén végzett nagyobb munkát az elektromos mező?



2020. ápr. 28. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:

U = W / Q, ahol

U: feszültség

W: munka

Q: töltés

.

Átrendezve: W = U * Q

W1 = U1 * Q1

Nem tudjuk, mennyi töltés áramlik át, de vannak adataink: áramerősség és idő. Tudjuk, hogy I = Q / t, ezt átrendezve azt kapjuk, hogy Q = I * t. Visszatérve az előző képletre:

W1 = U1 * Q1 = U1 * I1 * t1 = ?

SI-mértékegységeket kell használni, a percet át kell váltani másodrecre!

.

W2 = U2 * I2 * t2 = ?

Itt is SI-mértékegységeket kell használni, a milliampert amperra, a percet másodpercre kell átváltani.

2020. ápr. 28. 12:38