Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekból az alábbi feladatot...

Michel Scofield kérdése:

Matekból az alábbi feladatot kaptuk otthonra:"Mekkora a körgyűrű területe, ha a középkör sugara 14 cm, a gyűrű szélessége pedig 4 cm? " Valaki letudná nekem vezetni hogy hogyan kell megoldani? Próbálkoztam vele de nem tudom megoldani

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat

2020. ápr. 28. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a levezetés! A nagyobb kör területéből ki kell vonni a kisebbét. Nincs mit levezetni. A kör területének képlete: r²π, ahol r a kör sugara, π pedig egy számot jelöl, ami két tizedesre kerekítve 3,14.
2020. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy visszakérdezek, de a hálószobád alapterületét hogy mérnéd le, ha nem egy sima téglalap, hanem mondjuk L alakú? Hívnál egy matematikust?


Ez a feladat mindössze egy fokkal bonyolultabb annál, mintha direkt egy kör területét kérdezték volna, és nem kell hozzá más, csak a józan ész: egy körgyűrűt úgy kapsz, ha egy nagyobb körből elveszel (értsd: kivonsz) egy vele koncentrikus kisebbet.


...és lőn, ennyi a levezetés!

2020. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,igazatok van ez nem egy nagy was ist das
2020. ápr. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!