Artur06 kérdése:

EZT HOGY KELL? Számítsd ki mennyivel nőtt annak a 3 és fél kg-os 20°C-os cukornak a belső energiája, amit a karamell készítéshez teljesen felolvasztotak! Segít, ha a hőtani táblázatban ( kikeresed a szükséges adatokat! Gyűjts adatokat és írj képletet


nem értem hogy kéne megoldanom ezt a feladatot

ha valaki segít annak köszi.



2020. ápr. 30. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnézed, mennyi a cukor olvadáspontja, addig kell melegíteni. Q1 = c * m * ΔT

Ezután jön az olvasztás. Megnézed, mennyi az olvadáshő. Q2 = L(olv) * m

A belső energia változása = Q1 + Q2

2020. ápr. 30. 12:55