Segítene valaki a matekba? 🙏💕


Oldd meg a következő négy feladatot!


1.Egy szabadtéri színház nézőterén az első sorban 25 ülőhely van, Minden további sorban 4-gyel több ülőhely van, mint az előzőben. Hány hely van a 15. sorban? (Gimisek próbálják meg az összes ülőhely számát is kiszámolni)

2.Egy számtani sorozat első két tagja 5 és 9. Mennyi a számtani sorozat különbsége? Határozzuk meg a sorozat következő 5 tagját! Mennyi a sorozat 20. tagja?

3.Egy számtani sorozat különbsége 11, ötödik tagja 72. Határozzuk meg a sorozat első négy tagját!

4.Egy számtani sorozat 4. tagja 7, hetedik tagja 25.

a, Mennyi a sorozat különbsége?


b, Határozzuk meg a sorozat első hét tagját!


c, Adjuk meg a sorozat 50. tagját!


2020. ápr. 30. 21:12
 1/3 anonim válasza:
Az üllőhelyes az 81 .lessz a 15.sorba
2020. ápr. 30. 21:46
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Én nyelvtanbaN tudnék neked segíteni... :)))
2020. ápr. 30. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Használd a képleteket!

1. a1=25 d=4 a15=? s15=? Be tudsz helyettesíteni?


2. d=a2-a1=4 a3=? a4=? a5=? a6=? a7=? a20=? behelyettesítés


3. a1=a5-4d=28 a2=? a3=? a4=?


4.

25=7+3d => d=6

a1=a4-3d=7-18=-11

2020. máj. 1. 07:05