Matyas2001 kérdése:

Valaki segítenee ezt az egészet megoldani? Matekosoknak szól

Figyelt kérdés

[link]

Légyszi valaki segítsen meg oldani mert ezen múlik az év végi jegyem. Köszönöm, a válaszokat!


2020. máj. 2. 11:57
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ezek a jó linkek

2020. máj. 2. 11:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De ha mással csináltatod meg, marhára nem a te érdemed lesz. Küzdj meg érte! Mindegyik egyszerű behelyettesítés, gondolkozni sem kell. Ha ez nem megy, akkor nem hogy 3-ast, de még elégséges jegyet sem érdemelsz.


Első link:

1) Rajzold fel, majd gondolkozz el, mit jelent valaminek a tangense

2) Például először a 20° szinuszával számolsz, majd másodszorra a 90°-20°=70° koszinuszával.


Második link:

1) Zérushely az, ahol az adott pontban lévő függvény értéke 0. Egyenlővé teszed a függvényt 0-val és megoldod.

2) Végezd el az egyes négyzetre emeléseket, így egy másodfokú egyenletet kapsz, megoldóképlettel nekiesel.

3) Ez is csak sima másodfokú egyenlet, behelyettesítesz a képletbe.

4) Lényegében itt is csak meg kell oldanod a másodfokú egyenletet a megoldóképlettel, és a kapott x1 valamint x2 eredményeket behelyettesíted az a*(x-x1)*(x-x2) -be, és kész.

2020. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez valakinek sima ügy de viszont ha az én helyzetembe lennél akkor nem hinném. Én padba sose tanultam matekot mivel 7-éves koromban kaptam egy agyvérzést ami miatt fél oldalam bénult e miatt fekvő beteg lettem és nem tudok suliba járni. Gondolom ezért van az oldal ha valaki el akad valamivel akkor segít a másiknak.
2020. máj. 2. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kértél segítséget, és kaptál is. Elég jó támpontokat kaptál, hogyan is kellene elindulni a feladattal. Az, hogy veszed egy adott szög szinuszát, majd és azt egyenlővé teszed két szám hányadosával, az tényleg nagy mutatvány így év vége felé, ha már ezen múlik a jegyed..
2020. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!