[link]


a,b,c kérdés mit jelent?

Az a) kérdés az az lenne hogy végezzem el, és írjam le a dobások eredményét?

A b) kérdés azt jelenti hogy minden egyes dobasnal, mekkora a valószínűsége a bekövetkezett elemnek?

A c) kérdés az pedig az hogy egy dobasnal az írás és a fej események valószínűséget összeadjuk?

Mert akkor az (1/2)+(1/2).


2020. máj. 2. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

P(ii)=1/4

P(ff)=1/4

P(iff)=1/8

P(fii)=1/8

P(ifii)=1/16

P(fiff)=1/16

...

Csoportosíthatod az "elemi" eseményeket az alapján, hogy hány dobásból állnak.

Ha n dobásból áll akkor az utolsó két dobás 2.féle lahat, az előzőek egyfélék lehetnek, mert nem lehet ismétlés

Ha n>=2, akkor

P(n)=2/2^n=(1/2)^(n-1)


P(2)+P(3)+...+P(n)+...=

=1/2+(1/2)^2+...+(1/2)^(n-1)+...=

=1/2*1/(1-1/2)=1

[link]

2020. máj. 2. 17:32
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy félig hasznosat nyomtam, hasznosat akartam.

Amúgy van egy kérdés.

Mennyi a valószínűsége annak hogy a kísérlet páros dobasbol áll????

2020. máj. 2. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Sebaj! Nem érdekelnek engem az értékelések. (Meglepő módon pontoznak itt le tökéletes megoldásokat, és értékelnek teljesen hibásakat.)

A kérdésedre a válasz:

A keresett valószínűség:

P(2)+P(4)+ ...+P(2k)+...=

=1/2+(1/2)^3+...+(1/2)^(2k-1)+ ...

Mértani sor: a1=1/2, q=1/4


Az összeg:

(1/2)*1/(1-1/4)=(1/2)*1/(3/4)=(1/2)*(4/3)=2/3

2020. máj. 2. 19:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát itt a mértani sorozatokkal tisztában kell lenni?

Mert azokat meg nem tanultam.

2020. máj. 2. 20:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó az miért p(2k)??
2020. máj. 2. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem az utolsó, mivel ez egy végtelen összeg. Az az általános tagja a sornak, azért 2k, mert páros.


Nem tudom, hogy a mértani sor kikerülhető-e.

2020. máj. 3. 08:07