Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak,...

Mit jelentenek ezek a szavak, kifejezések? Természetesen néztem a szótárat, de ezek így nem szerepeltek benne: to bid fair, yas and nas, megalosaurus, envied, indigestibility, for that?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.
2010. júl. 28. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

envied: irigyelt

indigestibility: megemészthetetlenség (???)

yas and nas: igen is meg nem is (szerintem)


a többin még gondolkozom.

2010. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
to bid fair: árajánlatot adni
2010. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

megalosaurus: hát izé, ez egy fajta dinoszaurusz

for that: ezért, azért


ha nem értelmesek a szövegkönyezetben, írj

2010. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, kettő tuti jó, az envied, mint irigyelt, és az indigestibility megemészthetetlenség az oké, ja és a for that-re én is így gondoltam. A többi szövegkörnyezete: The blonde with her yas and nas and baggages, and a hideous bandy-legged dog of no breed or shape ever seen in Poland, or in any Christian country come to that, had boarded the coach at Frankfort-on-the-Oder.


Most nézem, hogy a szövetkörnyezet alapján a dínó is jó lehet, mert egy zoologus mondja :-)


A to bid fair-re én is azt találtam, de valami másnak kell lennie a szövegkörnyezet alapján: The day had been hot, the evening bid fair to be hotter, with the promise of storm in a saffron sky and clouds like dark somnolent dragons hiding the dregs of the sun.

2010. júl. 28. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor itt a bid fair az azt jelenti, hogy az este még melegebbnek ígérkezett.
2010. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én is erre gondoltam, de a szótár alapján nem tudtam biztosra meggyőzni magam. Nagyon köszi a segítséget.
2010. júl. 29. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!