Mennyit kell a 3/4 számlálójából és nevezőjéből egyaránt elvenni, hogy 3/5-del egyenlő törtet kapjunk?

(ha valaki tudja akkor lenne szíves lépésről lépésre leírni)


Előre is köszönöm a gyors válaszokat!!



2020. máj. 4. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetesd át a kategóriát meg a címét mert törlik ....
2020. máj. 4. 10:22
 2/4 anonim ***** válasza:

(3-x)/(4-x)=3/5 x<>4

5(3-x)=3(4-x)

15-5x=12-9x

4x=-3

x=-3/4

2020. máj. 4. 10:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 4. 10:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Am.. Ez mit akar jelenteni: <>4
2020. máj. 4. 10:42