Leírná valaki, hogy ezt hogy kell kiszámolni?


Egy háromszög csúcsai: A(1;1) B(12;4) C(2;7)

Feladat: Számítsd ki a háromszög kerületét!

Nem tudom hogy kell😂



2020. máj. 6. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Kiszámolod mind3 oldal hosszát a Pitagorasz-tétellel:

AB=(12-1;4-1;)=(11;3), ennek a hossza: |AB|=gyök(11^2+3^2)=gyök130

Ugyanígy megcsinálod a másik 2 oldallal és összeadod őket.

2020. máj. 6. 20:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. máj. 6. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Na és a területe is menne innen?
2020. máj. 6. 20:32