9. osztály szöveges feladatok?


Egy kereskedő 1000 darab pólót vett 3000 euróért. A pólók egy részét 16%-os haszonnal, másik

részét 4%-os veszteséggel adta el, így 330 euró haszonra tett szert. Hány pólót adott el

nyereséggel, és hányat veszteséggel?


Hány liter 23%-os és hány liter 35%-os töménységű sósavat keverjünk össze ahhoz,

hogy a) 24 liter 29%-os töménységű sóoldatot kapjunk?

b) 36 liter 25%-os töménységű sóoldatot kapjunk?


Egy apa vagyona négy fiára maradt. Fiai a következőképp osztották fel egymás között a

vagyont. Az elsőé legyen 3000 livres-rel kevesebb, mint a vagyon fele.

A másodiké 1000 livres-rel kevesebb, mint a vagyon harmada.

A harmadiké legyen épp a vagyon negyede.

A negyedik 6001ivres-rel többet kapjon, mint a vagyon ötöde.

Mekkora volt az egész vagyon, és mennyi jutott egy-egy fiúnak?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2020. máj. 11. 15:11
 1/4 bollocks ***** válasza:
Mi a kérdés, hol akadtál el?
2020. máj. 11. 16:57
 2/4 anonim ***** válasza:

1) 1,16*x+0,96*(1000-x)=330

...


2)

a)

23*x+35*(24-x)=24*29

b)

23*x+35*(36-x)=36*25

2020. máj. 11. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

x/2-3000+x/3-1000+x/4+x/5+600=x

...

2020. máj. 11. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:

1, 5%

2,70 évente

3,60 millió

4, pénz

2020. máj. 12. 18:06