Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Siasztok! A házimban szeretnék...

Siasztok! A házimban szeretnék segítséget kérni. A következő a feladat : A (8; 5) ; B (2; 7) és C (10; -9) csúcsok által meghatározott 3szög egyik magasságvonalának egyenlete. Hogyan kéne megoldani?

Figyelt kérdés
UI.:köszönöm annak aki segít :D :D :D sürgős :D

2020. máj. 11. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami kell a magasságvonalhoz:

-merőleges kell, hogy legyen az oldalra

-át kell mennie a szemközti csúcson


Ezek alapján el tudsz indulni?

2020. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát már ez is nagy segítség.Köszi próbálkozom, de nem nagyon értem ezt az egészet.
2020. máj. 11. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Megcsinálom az AB oldalra, az alapján próbáld meg a másik kettőre.


Először írjuk fel az AB vektort, ez AB(felülnyíl)=(-6;2). Ez a vektor merőleges a keresett egyenesünkre, tehát ez annak normálvektora lesz (tehát nem kell csere-berélni a koordinátákat). Azt is tudjuk, hogy ez az egyenes a C pontok kell, hogy átmenjen.

Tehát most a feladat az, hogy írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a C(10;-9) ponton, és normálvektora (-6;2). Használva az egyenes normálvektoros képletét:

-6x+2y=-6*10+2*(-9), vagyis

-6x+2y=-78 az egyenes egyenlete. Ezt még lehet szépíteni, hogyha osztjuk (-2)-vel (én jobb szeretem, hogyha az x együtthatója pozitív):

3x-y=39, ez lesz az AB oldalra merőleges magasság egyenes egyenlete.

2020. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm sikerült
2020. máj. 11. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!