Kérek egy kis segítséget a fizika háziban?


1) Egy 20 literes, merev falú palackban 1 kg nitrogén (N2) ideális gáz van.

Kezdetben egy 280 K hőmérsékletű teremben volt. Később kitesszük a napra, ahol 35 Celsius fokra melegszik. Mennyivel nőtt meg a gáz belső energiája?

4.Egy ideális Carnot gépként működő hőerőgép hő tartályainak hőmérséklete T1= 650K, T2=400K. A gép egy bizonyos idő alatt 100000 J munkát végzett.

Mennyi hőt vett fel, és mennyi hőt adott le ezen idő alatt?

A segítséget előre is köszönöm!! :)



2020. máj. 12. 11:56
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

1) Egy 20 literes, merev falú palackban 1 kg nitrogén (N2) ideális gáz van.

Kezdetben egy 280 K hőmérsékletű teremben volt. Később kitesszük a napra, ahol 35 Celsius fokra melegszik. Mennyivel nőtt meg a gáz belső energiája?

Belső energia: [link]

U = f/2·n·R·T

Szabadsági fok: [link]

N2-re: f = 5: x,y,z + 2 forgás.

DeltaU = U2 - U1


4.Egy ideális Carnot gépként működő hőerőgép hő tartályainak hőmérséklete T1= 650K, T2=400K. A gép egy bizonyos idő alatt 100000 J munkát végzett.


Mennyi hőt vett fel, és mennyi hőt adott le ezen idő alatt?

Hatásfok: [link]

éta = (T_meleg-T_hideg)/Tmeleg

Az összes felvett energiának ekkora hányada a munka. A többi a veszteség.

2020. máj. 12. 13:48