Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az infravörös sugarakat...

Az infravörös sugarakat melegítő hatásuk miatt minek nevezik?

Figyelt kérdés

1)Az infravörös sugarakat melegítő hatásuk miatt minek nevezik?

2)Az infravörös fényt nem látjuk,de a(z)...levő hőérzékelő idegvégződésekkel melegként érzékeljük. Mi kerül a pontok helyére?

3)Bizonyos anyagok az ultraibolya fény hatására látható fényt bocsátanak ki. Ez a jelenség a(z)......ill. a(z)..............

Mi a válasz?



2020. máj. 13. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

1. Hő

2. Bőrben

2020. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Wadmalac ***** válasza:
89%

3) fluoreszcencia


Úgy látom, sokan GYK-val pótolják az otthonról sulizás tanulós részét.


A mai kérdések 80%-a ilyen volt.


Barátom, majd amikor 30 évesen vécét fogsz takarítani száz nettóért, bánni fogod, hogy tanulás helyett a GYK-val oldattál meg mindent.

2020. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem hatsz meg az ilyen szöveggel :) én csak ezzel ellenőrizem magam,hogy kiírok egy kérdést a házimmal kapcsolatban,mert nem szeretnék rossz jegyet kapni rá. Az,hogy te magadból indulsz ki,és másokat kritizálsz ilyen gyermeteg megfogalmazással...elfecsérled az idődet.

Szerintem csinálj valami hasznosat és ne köss bele a másikba :D . Ja és a fluoreszcencia rossz válasz.

2020. máj. 13. 15:02
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
De. A kvantummechanikai kérdésekben nem mindig szimpatizálok Wadmalaccal, de klasszikus fizikában szerintem amit ő mond, azt el lehet hinni. Teljesen jót mondott most is. Megköszönhetnéd neki. A másik a foszforeszkálás.
2020. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Wadmalac ***** válasza:
59%

"Nem hatsz meg az ilyen szöveggel :)"

Nem is most fogsz meghatódni, majd 20 év múlva, könyékig a sloziban.


"én csak ezzel ellenőrizem magam,hogy kiírok egy kérdést a házimmal kapcsolatban,mert nem szeretnék rossz jegyet kapni rá."

Mesélj még.

Vannak olyan kérdések, ahol a házi feladat rovatban (! a tiedet az adminok tették oda) a kérdező kiírja a kérdéseket, a saját válaszait azokra és ellenőrzést kér rá.

Azon legalább látszik, hogy csinált valamit.

Legalább guglizz rá.

Fektess bele minimális energiát.


"Az,hogy te magadból indulsz ki,"

Nem magamból, de épen elég embert ismerek, akik pont így álltak hozzá és pont így végezték. És már bánják.


"és másokat kritizálsz ilyen gyermeteg megfogalmazással...elfecsérled az idődet."


A megfogalmazás nem gyermeteg, csupán célirányos, hogy 70 IQ alatt is fogható legyen az adás.


"Szerintem csinálj valami hasznosat és ne köss bele a másikba :D"

Az lenne a hasznos, ha tanulnál. Az volt a célom. Arról nem én tehetek, hogy borsó a falra.


"Ja és a fluoreszcencia rossz válasz."

Na ezért tanulj inkább.


[link]

"A fluoreszkálás legfeltűnőbb példája, amikor az abszorbeálódó sugárzás ultraibolya tartományban van, és ezért ez nem látható, a kibocsátott fény pedig a látható tartományban van."


Gratulálok, hogy még netes segítséggel is csak rossz választ tudtál összehozni, ez már tehetség.

2020. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ilyen arrogáns és beképzelt viselkedéssel ne várj semmi jót.Gratulálok,ha így akarsz felülkerekedni valakin.


Neked nem mindegy,hogy csatolok -e választ vagy sem? Ember:DD

A másik meg az,hogy te nagyon ismerhetsz engem,hogy kikövetkezteted,h 20 év múlva mi is lesz a foglalkozásom.

Másokhoz engem te ne hasonlítgass.:)

2020. máj. 14. 18:06
 7/21 dq ***** válasza:
58%
Igaza van, ha valóban ellenőrzést szeretnél, legközelebb írd ki úgy, hogy ellenőrzést szeretnél.
2020. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 dq ***** válasza:
58%
(Persze leellenőrizni valamit sokkal nehezebb és sokkal megbízhatatlanabb, mint 2x függetlenül kidolgozni és összevetni.)
2020. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
húha. Majd máskor úgy írom ki és kész. Megnyugodtál te is?
2020. máj. 14. 18:20
 10/21 dq ***** válasza:
:)
2020. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!