Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha napfényt irányítunk egy...

Ha napfényt irányítunk egy prizmába és az felbontja azt szivárványra, akkor a piros előtt lehet látni telefonnal egy kicsit az infravörös tartományból is?

Figyelt kérdés
Csak mert a távirányítók LED-jét látja a telefon kamerája, az meg ha jól tudom, infravörös.
2018. nov. 19. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég valószínű, hogy igen. Csak azzal lehet probléma*, hogy ez a vörös mögött, de ugyanúgy vörösnek fog látszani a képen. Szóval én úgy ellenőrizném, hogy amikor felbontom a fényt, és a fehér ernyőn ott van a szivárvány, akkor megjelölöm a végét ceruzával, és úgy fényképezem, hogy a jelölés is látszódjon. Ha a képen túl lóg a szivárvány ezen a vonalon, akkor ott van rajta az infravörös.


*Oké, egy csomó minden mással is lehet probléma bármikor. Például mikor fog itt Magyarországon legközelebb kisütni a nap?

2018. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. De az is vörös a képeken.

Ugyanígy az UV is látható.

2018. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A teló CCD lapkája nagyobb frekvenciatartományt fed le a szem által észlelhetőnél.


Néhány állat nem hogy észleli, kifejezetten zavarja a távirányítóból jövő jel.

Ugyanez a helyzet a hanggal is. 20Hz-20kHz az a frekvenciatartomány, amit az átlagos emberi fül észlel. Nekem ez (és szerintem sok más embernek is) el van tolva kicsit. A mély hangokat, amit még elméletben hallanom kéne, azt nem hallom. Mérés szerint 31 Hz az, amit észlelek, viszont felfelé ez ki van tolva. Én hallom az elektromos rágcsálóriasztót is, rohadtul zavaró. Igazából nem is a "fülemmel", ez egy elképesztően éles sípolás, aminek az irányát nem tudom meghatározni, mintha a tarkóm belsejében érezném. Ugyanígy hallom a denevérek "csiporgását" is, bár az nem zavaró, csak észlelem. Irányt ugyanúgy nem tudok meghatározni, de hallom.

Kb senki nem hiszi ezt el.

2018. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Én hallom az elektromos rágcsálóriasztót is, rohadtul zavaró. Igazából nem is a "fülemmel", ez egy elképesztően éles sípolás, aminek az irányát nem tudom meghatározni, mintha a tarkóm belsejében érezném. Ugyanígy hallom a denevérek "csiporgását" is, bár az nem zavaró, csak észlelem. Irányt ugyanúgy nem tudok meghatározni, de hallom.


Kb senki nem hiszi ezt el."

Na akkor már találtál egy valakit, aki elhiszi, mert nálam ugyanez.

18-20 kHz-et még hallom. Ebben a denevérek "dörmögése" még benne van.

Nem folyamatosan, nem erősen zavaróan, de ha nincs más erős zaj, hallom.

Viszont csak bal füllel. A jobb fülemben volt egyszer egy dobhártya-sérülés, ott a hegesedés miatt lehet alacsonyabb az érzékenység.

2018. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fűznék hozzá: A különféle kamerák különbözően jelenítik meg az észlelt infravörös sugárzást. Előfordul, hogy fehérnek, vagy rózsaszínűnek mutatják.
2018. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az én telefonom a távirányítók infráját fehérnek mutatja. gondolom azért, mert az eltérő színeket érzékelő pontok a CCD-n egyformán érzékenyek erre az infra-tartományra.
2018. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!