SOS. Segít valaki matekban?


Nagyon nem értem hogy kell kiszámolni.


1.Írja le az egyenesnek az egyenletét, ami áthalad az A(2,2) ponton és merőleges y = 3x+4 egyenesre.


2. Legyenek az egyenesek:

r:2x + 5y = 7,


s : y = 2,


t: x − 2/−2 = y − 1/3


u={ x=2-5λ

{ y=1+2λ


a.) Irány vektora és a meredeksége mindegyik egyenesnek?

b.)

b) Vizsgálja meg az r és s közötti relatív helyzetet; r és t között; és r és u között.



2020. máj. 18. 11:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi ha nem sikerült értelmesen lefordítanom, de kéttannyelvű iskolába járok és nem magyarul tanulom a matekot.
2020. máj. 18. 11:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget:)
2020. máj. 18. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:

1.

3x-y=4 normálvektora (3; -1). A keresett egyenes normálvektora (1;3). Az egyenlet:

x+3y=1*2+3*2

x+3y=8


2.

r: normálvektor: (2;5), irányvektor: (5;-2), meredekség: -2/5

s: normálvektor: (0;1), irányvektor: (1; 0), meredekség: 0

t: normálvektor: (1;-1), irányvektor: (1;1), meredekség: 1

u: normálvektor: (2;5), irányvektor: (-5;2), meredekség: -2/5

2020. máj. 18. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

r||u

A többiek metszik egymást.

2020. máj. 18. 14:35