Ezt írta a tanár google classroomba:

Írd le matek nyelvén és nevezd meg melyik azonosság ez majd írd át a tanult módon!

1, a meg két x összegének négyzete,

2, öt y ból három b különbségének négyzete,

3, b és d összegének és b és d különbségének szorzata

Lehet hogy nagyon könnyű de soha nem értettem a matekhoz...



2020. máj. 18. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nulla matek tudás kell, csak le kell írni számokkal és műveletekkel, ami meg van fogalmazva. Kiszámolni nem kell.
2020. máj. 18. 17:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell érteni a matekhoz, ez szimpla szövegértés...


(a+2x)^2

(5y-3b)^2

(b+d)*(b-d)


Ezeket az (a+b)^2, az (a-b)^2 és az (a+b)*(a-b) kifejezéseknél tanult kibontási képletekkel kell kibontani.

2020. máj. 18. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

1. (x+x)^2=(2x)^2=4x^2

2. (5y-3b)^2=25y^2-30yb+9b^2

3. (b+d)(b-d)=b^2-d^2


Tanuld meg:

[link]

2020. máj. 18. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

3 Ezek szerint szövegértésben vannak problémáim ...


(a+2x)^2=a^2+4ax+4x^2

2020. máj. 18. 17:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Most esik le!Tényleg szöveg értés!De azért köszi a segítséget!Mindenkinek megy zöld kéz!
2020. máj. 18. 17:48