Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki fel tudja nekem vázolni...

Valaki fel tudja nekem vázolni a Vietnámi háborút?

Figyelt kérdés
Erről kell egy rövid bemutatást csináljak, de nagyon összekeveredtem azoktól, amit a neten olvastam. Sokat segítene ha valaki, aki érti, felvázolja nekem.

2020. máj. 18. 19:02
1 2
 11/11 anonim válasza:
Kérdező, én kedves vagyok, leírom: a második világháború elött Vietnám francia gyarmat volt. A háborúban a japán agresszió miatt a japánok fennhatósága alá került. A háború után a franciák vissza akarták foglalni, de a lakosság fellázadt sajnos a Francia Gyarmati Hadsereg katonái ellen. 1954-ben így két vietnámi állam jött létra, egy SZU-barát kommunista diktatúra északon, és egy USA-barát demokratikus, kapitalista délen. (Én utóbbiakat támogatom). Az 1960-as években Dél-Vietnámban megjelentek a vietkongok, az északiakat támogató kommunista harcosok. Ezért a NATO-tag Dél-Vietnámba küldött kiképzőket, akik a helyi hadsereget képezték. De amikor az északiak lerohanták dél-Vietnámot, valós harc kezdődött. Szárazföldön nem lehetett támadni, mert akkor Kína miatt megismétlődött volna a Koreai helyzet, ezért a levegőből védekezett Dél-Vietnám és Amerika. Az északiak a déli civil lakosságot is mészárolták, ezeket az északi katonatiszteket a háború után kivégezték. A déliek és Amerika nyilván nem követtek el semmit,ezt a NATO felügyelte. Végül 1973-ban Párizsban békét kötött a két fél. Észak-Vietnám megszegte a békeszerződést, és 1975-ben egy kommunista országként egyesítették.
2021. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!