Fizikai fogalmakkal hogy írnád le azt, hogy a frissen mosott konyhai kövön el lehet csúszni, ellentétben azzal, amikor vizes talpú cipővel megyünk a száraz kövön?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 19:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
A nedves felületnek kisebb a tapadást súrlódása. Vagy valami ilyesmi...
2020. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 crudy ***** válasza:
34%
Lényegében igen, itt a víz kenőanyagként viselkedik azaz megváltoztatja az anyagpárok közti súrlódási együtthatót. Csökken azaz kevesebb erő elegendő, hogy a talpunk elveszítse a tapadást
2020. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%

Gratulálok, 2 válasz is jött, a szerzőjük pedig csak félig olvasták el a kérdést...


ellentétben azzal... Vágjátok?! Mondat második fele!

2020. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Mi legalább válaszoltunk, ha szerinted csak a felére is...


Bocs, de azzal, hogy leírtam, hogy tapadási súrlódás, meg is válaszoltam, tény, hogy nem részleteztem.


Nyugvó, érintkező testek esetén lép fel, ha az egyikre erőt fejtünk ki, de még nyugalomba marad.

A tapadási súrlódási erő mindig a húzóerővel ellentétes irányú.


Tehát a cipő ezalatt nincs nyugalomban, azaz a.nedves cipőtalpnak csak csúszási súrlódása van.

2020. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, a kérdés felére sem válaszoltál. A kérdés ugyanis két különböző esetet állít egymással szembe, és a különbség okát kéne magyaráznod. Azt bárki tudja, hogy nedves felületen fokozott az elcsúszás lehetősége. Még egy takarító is, hiszen ki kell raknia a "csúszásveszély" táblát ha felmos mondjuk egy főiskola épületében (ahová te nem hiszem hogy valaha is bekerülsz).


Az sem igaz amúgy hogy "a tapadási súrlódási erő mindig a húzóerővel ellentétes irányú."

Ha van egy taligád, ami meg van rakva és húzod a taligát, akkor a rakomány hátrafelé akar lecsúszni, így a tapadási erő azzal ellentétes irányba vagyis a vonóerő irányába mutat.

Szóval köszönjük emese, van még mit tanulnod, meg lapozgatni a tankönyvet...

2020. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Szeretem, ha valaki okos...

Na szóval, ha a húzóerő nagyobb, mint a tapadási súrlódási erő (mert ugye az általad vázolt helyzetben ez van), akkor a test megindul, és ezért a felületek közötti kölcsönhatási erő a csúszó súrlódási erő lesz, és már nem tapadási.


Szóval szerintem te is olvasgass még!


Jó éjt! ;)

2020. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Ez az a szint, amikor elgondolkozik az ember, mit tanítanak ma fizikából a mai nebulóknak...

Az általam felvázolt esetet sem érted. Aludj rá inkább egyet és rajzold fel magadnak!

1. Ha a taligádból a test megindul az már régen rossz.

2. Tapadási súrlódási és csúszósúrlódási erő iránya mindig azonos.


Következtetés: ha a taligádban megindul a rakomány, akkor a súrlódási erő azonos irányú lesz a vonóerővel. Így igazoltuk hogy az eredeti állításod hibás és baromság.

Olvasgatnivalód neked van, nekem meg diplomám. :D

2020. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Bocs, de mivel fél év múlva nekem is lesz, nem fogok hasraesni a diplomádtól. ;)

Most nem rajzolgatok, megyek dolgozni.

De tartom magam hozzá. De ha annyira okos vagy, akár válaszolhatnál a kérdezőnek is.

2020. máj. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Nyugtass meg, nem élettelen természettudományi vagy műszaki területen.
2020. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor rossz hírem van. Gépészmérnök leszek. :D
2020. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!