Béla 9 órakor tudja meg, hogy Józsi elidegenítette felesége kerékpárját, így a tolvaj nyomába ered, aki 2 km-re jár már Béláék házától. Mikor és hol éri utol, ha Józsi 32 km/h Béla pedig 36 km/h sebességgel halad?

Segítség

2020. máj. 26. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

x/36=(x-2)/32

32x=36x-72

4x=72

x=18

A háztól 18km-re éri utol, 9 óra után 18/36=1/2 órával, fél tízkor.

2020. máj. 26. 12:42
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 26. 12:47
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Mintha én adtam volna fel. :D

Gondolj arra, hogy Józsi szempontjából Béla 4 km/h-val mozog. Így könnyebb, nem kell egyenletet felírni.

2020. máj. 28. 12:41