Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megértettnétek velem a henger...

Megértettnétek velem a henger felszín és térfogat kiszámítását?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, itt az év vége, valamelyik nap tz belőle, és semmit nem értek. Már leszóltak a tanárok, hogy nem küldöm a matek házikat de éppen ezért,mert nem értem. Ha valaki segítene azt megköszönném! Életmentő lenne.

2020. máj. 28. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz?

Mi nem megy a kör vagy a téglalap?

2020. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy hengert szeretnél csinálni, és mondjuk nem gyurmából, ahogy az oviban, hanem papírból, akkor hogyan állnál neki?

Ha ezt végig gondolod, akkor már meg is van a felszíne.


A térfogatra sajnos nincs ilyen ötletem, de az se egy macerkás képlet.

2020. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A térfogat csak annyi, hogy a területet beszorozza a magassággal.


Nem tudom kell-e magyarázni ezt, de ugye egységnyi területet területnyi vízzel tudsz megtölteni, ez gondolom logikus, igaz? Ha a magasság nem egységnyi, hanem mondjuk 2-szer akkora, akkor 2-szer annyi víz is fér bele, és így tovább, ezért kell a magassággal beszorozni a területet, hogy megkapjuk a térfogatot.

2020. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Innen már megtudom csinálni!😅
2020. máj. 28. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!