Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excel házim egyik pontja.Írjon...

Excel házim egyik pontja.Írjon az L oszlopba képletet, amely a 8 hét alatti fogyások maximumát jeleníti meg a cellában, de csak akkor, ha az 150-nél nagyobb! Hogyan tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés

Vannak soraim tea,narancslé stb. és van 8 hetem. Ez a képletem:

=HA(MAX(C4:J4)>150;MAX(C4:J4)>150), de itt igaz hamisat kapok vissza, nekem meg az kellene, hogy az eredményt írja ki, ha igaz, és semmit, ha nem igaz.

Van ötletetek?


2020. máj. 30. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A HA függvény úgy működik, hogy ha a feltétel igaz, akkor a második argumentumot adja vissza, ha hamis, akkor pedig a harmadikat. Például HA(A1>8;A1;0) az A1 értékével tér vissza (2. argumentum) ha A1 nagyobb 8-nál (feltétel, első argumentum), egyébként pedig 0-val (harmadik argumentum).


Te második argumentumként is egy feltételt adsz meg, ennek értéke vagy igaz, vagy hamis, ezért kapsz vissza logikai típust. Ha a feltétel nem teljesülése esetén üres cellát szeretnél látni, akkor harmadik argumentumként üres sztringet ("") adj meg.

2020. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy #1 írta.

A te esetedben ez lefordítva:

=HA(MAX(C4:J4)>150;MAX(C4:J4);"")

2020. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, értem, és működik is, köszönöm!
2020. máj. 30. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!