Valaki?? 1. Ha egy számhoz hozzáadjuk a felét meg még 1-et akkor 136-ot kapunk. Melyik ez a szám?


Matek doga!


2. Melyik szám háromszorosa megnövelve 15-tel lesz 15-ször több, mint az illető szám fele lecsökkentve 20-szal?


3. Ha egy ismeretlen számot megnövelünk 5-tel, akkor annak négyzete 300-zal több lesz, mint ugyanaz a szám 5-tel lecsökkentve, majd a négyzeten. Melyik ez a szám?


4. Egy osztály tanulóinak 1/6-a kitűnő, 2/9-e jeles, 1/3-a jó, 1/4-e elégséges és 1 tanuló elégtelen előmenetelű. Ha a tanár 52 éves, hány tanuló van az osztályban?

5. Az egyik hordóban kétszer annyi olaj volt mint a másikban. Miután az első hordóból elhasználtunk 30 litert, a másikból pedig 20 litert, az elsőben háromszor annyi olaj maradt, mint a másodikban. Mennyi olaj volt az egyik és mennyi a másik hordóban?

6. Pista bácsit, amikor megkérdezték, hogy hány éves, a következőket válaszolta: Ha a mostani éveimnek negyedét lecsökkenteném 4-gyel, ötödét kapnék, mint ha a feleségem éveit megnövelnénk 8-cal. A feleségem 4 évvel fiatalabb, mint én. Hány éves Pista bácsi és mennyi a felesége.



2020. jún. 1. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A számot nevezd X-nek

X + 0,5X + 1 = 136

Egyenletet rendezel és megkapod.


Ugyanez a módszer a többinél is

2020. jún. 1. 19:16
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem kóser, hogy csak így kiadod a dogát és attól várod a jó jegyet... Te ebből mit fogsz tanulni?

Ha már így 6-7. osztályban ez a rend, mi lesz később...??

Szerintem csak te jársz rosszul, ha ezt most más megcsinálja neked, mert kimarad ez az anyag, amiről hiszed, hogy tudod, de valójában nem - és amikor azt veszitek, ami erre épül, meg fog állni a tudomány... nem lesz örökké online suli...

2020. jún. 1. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

1. Visszafelé gondolkozhatsz.

136-1=135

135/3=45

A szám 90.


2.

3x+15=15(x/2-20)

Ezt az egyenletet meg tudod oldani?

A szám 70.


3.

(x+5)^2-300=(x-5)^2

....

A szám 15.


4.

x/6+2/9x+1/3x+1/4x+1=x

...

Az osztály tanulóinak száma 36.


5.

2x-30=3(x-20)

...

x=30

1. hordó: 60 2. hordó: 30


6.

Pb: x F: x-4

5(x/4-4)=x+4

...

Pb: 96 F: 92

2020. jún. 1. 19:23