Megvan a második és a harmadik tag, az elsőt hogy számolom ki? Légyszi érthetően. 8-os vagyok.
A2=12, A3=48, tudom hogy az A1 az 3, de nem tudom hogyan kell kiszámolni
2020. jún. 3. 21:18
2/5 anonim válasza:
A mértani sorozat bizonyos tagját úgy kapod meg, ha az előtte lévőt megszorzod q-val, vagy az utána lévőt elosztod q-val.
a2=12
a3=48
Ezért a2* q = a3
Vagyis 12*q=48 -> q=4
Ellenőrzés: a1*q=a2 ?
3*4=12 Vagyis a megoldás helyes.
3/5 A kérdező kommentje:
És hogy ha nincs meg az előtte lévő sem és az utána lévő sem? Ha mondjuk csak A2 és A4 van?
2020. jún. 4. 12:20
5/5 anonim válasza:
Ha csak a2 és a4 van, akkor az a2-t q^2-tel (q a négyzetennel) szorzod meg és megkapod az a4-et.