Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek közül melyik képzett szó?

Ezek közül melyik képzett szó?

Figyelt kérdés

olló, olvasó, hintaló, hajó, szóró, szántó, lakó, dió, móló, kutató, író

teknő, mentő, kendő, szeplő, terítő, szellő, felhő, kettő, legelő, repülő



2020. jún. 5. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

2, 5,6,10,11,

2,5,9,10

2020. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 5. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos te is rájöttél volna, ha megkeresed a szavak szótövét. Mást jelent például az olvas és az olvasó. A képző módosítja a szavak jelentését. Szótő pl. a szúr, de a szúró már jelző, a szúr ige. A szánt szintén ige (mit csinál?) , a szántó meg melléknév (milyen ember? szántó), a lakó is, ha szigorúan vesszük, mert van olyan szó is, hogy lak, ebből képződött a lakó (aki a lak-ban lakik.)A felhő, a kettő természetesen nem képzett szavak. Ennek alapján te is meg tudod oldani a többit.
2020. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valahova felvételizel, tudok küldeni egy blogot (saját) magyar költőkről röviden, ha elküldöd az e-mail címed, elküldöm a blogot. A 3-as voltam.
2020. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lakó is az.
2020. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Nagyon könnyű volt a kérdés, ránézésre tudnom kellet volna, én mégis teljesen lesokkoltam, amikor megláttam a feladatlapon.
2020. jún. 15. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!