Hogyan lehet egyszerübb alakra hozni ezt a kifejezest? Cos(150+a)+cos(60-a)-sin(30+a)-sin(120-a) (A számok fokban vannak, az ,,a” pedig alfat jelent)

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

cos150°cosa-sin150°sina+cos60°cosa+sin60°sina-sin30°cosa-cos30°sina-

-sin120°cosa+cos120°sina= ...

Helyettesíts be!

Az eremény 0.

2020. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igy nem ertem. Elmagyaraznad?
2020. jún. 7. 11:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom mit kellene behelyettesiteni

Leirnad az egesz szamitast atlathatoan?

2020. jún. 7. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, mert meg sem nézed amit küldök.

Nézd meg a linkeket! Vagy vedd elő a függvénytáblázatodat!

Amit kell tudnod még:

sin(180°-a)=

cos(180°-a)=

A nevezetes szögek (150°, 120°, 60°,30°) szögfüggvényeinek pontos értékét kell belyelyettesíteni abba amit írtam.

2020. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megneztem, es nem ertem

Ebbol semmit sem ertek

Ha egyetlen egy feladatot nem oldott meg a tanar elottunk, csak feladta, akkor megis hogy tudnam egyaltalan hogy ebbol mit kellene nezzek??

Elkuldtel egy nagy adag anyagot, de nem erek ra orakig leskelodni, plane ha nem ertem.. az egesz anyag homalyos. Mondom, hogy egy feladatot nem lattam ebbol megoldva.

Fogalmam sincs mit kene ezzel kezdeni, de holnap mar egybol dogat irunk, szoval koszonom a segitsegedet. Semmit nem haladtam vele

2020. jún. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!