Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szöveg eleje mennyire van...

A szöveg eleje mennyire van rosszul megfogalmazva?

Figyelt kérdés

Bemásolom ide:


Tamás 17 éves volt, amikor megismerte Orsit. Szőke, alacsony, vékonyka lány, gyönyörű szemekkel. Ilyenek a zsánerei. Öt évig volt nagyon szerelmes. Orsi egy zuglói általános iskolába járt. A legjobb barátnője szerelmes volt egy fiúba, aki korábban ugyanebbe az iskolába járt. Gyakran beszélgettek. A lány úgy érezte, hogy nincs esélye, mert ebbe a fiúba szerelmes az egész kerület. Aztán egy nap Orsiéknál csöngött a telefon.

- Szia. Tamás vagyok a suliból. Eljössz velem fagyizni?

- Á nem, most nem alkalmas...


Mindig valami újabb és újabb indokot talált ki, hogy miért nem találkozik a sráccal. Ha kellett volna neki a fiú, akkor sem mondhatott volna igen, hiszen a legjobb barátnője hajtott rá.Eltelt három hónap. Tamás nem adta fel. nap mint nap hívta a lányt, küzdött érte. Orsi úgy a kilencvenedik telefonhívás után úgy gondolta, átugrik azért a videokazettáért, amelyet Tamás ígért neki.

- Beléptem a lakásba. Tamás odaadta a kazettát, aztán beljebb ment egy szobával - meséli Orsi. Egy rózsát hozott elő. Meg sem tudtam szólalni, annyira meglepődtem. Nem is szóltam, csak megcsókoltam. Nagyon romantikus volt.

Tamás ölébe kapta a lányt, és úgy vitte rózsástul, kazettástul Orsi barátnőjéhez. Ahhoz a barátnőhöz, aki Tamásba volt szerelmes, és aki a közelében lakott. A barátnő persze semmit sem látott, de Orsi mindent elmondott, miután belépett a lányhoz. A barátnő pedig nagyot sóhajtott, és átengedte a fiút.



"A legjobb barátnője szerelmes volt egy fiúba, aki korábban ugyanebbe az iskolába járt."

itt nem úgy kéne inkább, hogy a legjobb barátnője szerelmes volt Tamásba?


"Gyakran beszélgettek. A lány úgy érezte, hogy nincs esélye, mert ebbe a fiúba szerelmes az egész kerület."

ez Orsi barátnőjére vonatkozik, ugye? Mármint hogy Orsi barátnője és Tamás beszélgettek, és Orsi barátnője érezte úgy, hogy nincs esélye Tamásnál.


2020. jún. 14. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
igen
2020. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

A második mondat már rögtön zavaros, hirtelen a váltás.

Aztán a harmadik ugyanilyen, ugyanezért.


"szerelmes volt egy fiúba, aki "

Aki kicsoda?

Ez is valahogy ködös itt.

2020. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az fiú Tamás akar lenni
2020. jún. 15. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Nagy nehezen rá lehet jönni, de ettől még zavaros a szöveg.

Szedd össze még egyszer, mert ezeken kívül is sok hiba van benne.

2020. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem én írtam, nekem is zavaros volt elsőre
2020. jún. 15. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!