Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gazdasagi szamitasokban ki...

Gazdasagi szamitasokban ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan oreg tanar bacsit fogtunk ki aki nem magyarazta el az anyagokat es most mar itt gorcsolok es merges is vagyok hogy nem tudom megoldani. Keremszepen akinek van ideje le tudna irni nekem hogyan oldjam meg a feladatokat? Vagy valamilyen tavpontot adni?


Munkahelyzet: Az üzem vezetője azzal a feladattal bízta meg, hogy ellenőrizze le a leltárkészletet a leltározás során megkapott adatokkal.


Megnevezés E Ft

Az üzem nyitókészlete 5 550

Vételezés a raktárból 498

Visszáru a raktárnak 14

Selejt 9

Zárókészlet 1 480


(Az adatok nettó beszerzési áron szerepelnek!)

A cukrászüzem a vizsgált időszakban csak süteményt értékesített, melyből bruttó 16033,75 E Ft bevételt realizált. Az üzemben alkalmazott haszonkulcs 150%

Az elszámoltatást nettó beszerzési áron végezze! Az adatokat egész számra kerekítse! A számításokban 27 %-os Áfa-kulccsal számoljon!



2020. jún. 17. 22:49
 1/1 A kérdező kommentje:

Munkahelyzet: Ön egy cukrászda munkatársa, ahol azt a feladatot kapta, hogy ellenőrizze le a különböző készletgazdálkodási mutatókat.

Számítsa ki:

Milyen éves átlagos készlettel kell rendelkeznie annak a cukrászdának, amelynek anyagfelhasználása 35 600 E Ft és a 18 napos forgási napot tartani szeremé?

Az átlagkészletet ebben az időszakban hányszor értékesítették?

Az eredményeket két tizedes jegyre kerekítse!


Számolja ki, hogy mennyiben változna a forgási sebesség napokban, ha az átlagkészletet

180 E Ft-al csökkentenénk az anyagfelhasználás változatlanul hagyása mellett!

Forgási sebesség napokban

2020. jún. 17. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!