Egy egységnyi területű rombusz egyik szöge 30∘. Mekkora a rombusz oldala?

Magyarázattal légyszi

2020. júl. 5. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

T=e*f/2

sin30=e/a - - > > e=0,5a

cos30=f/a - - > > f=0,8665a

1=0,5*0,8665*a^2

Ezt megoldva megkapod a rombusz oldalait!

2020. júl. 5. 13:11
 2/2 anonim ***** válasza:

A rombusz területe: oldal×oldal×szinusz(köztük lévő szög) azaz


1=a×a×sin(30) amiből a=gyök(2) egység.

2020. júl. 5. 13:13