Feketeparduc98 kérdése:

Ennek az enzimkinetikás feladatnak mennyi a megoldása?

Figyelt kérdés

Egy enzimet, melynek a Michaelis-állandó értéke KM = 3, 9 · 10−5 M, tanulmányoztak

úgy, hogy a kezdeti szubsztrátkoncentráció értéke 0,035 M. Azt mérték, hogy egy perc

elteltével 6,2 µM termék keletkezett. Számítsd ki a maximális reakciósebességet és add

meg, hogy mennyi termék keletkezett 4,5 perc után



Megpróbáltam kiszámolni, de nem vagyok benne biztos, hogy jól számoltam. Ha ránézne egy hozzáértő, azt nagyon megköszönném!:)

A Vmax = 6,2 uM/min

4,5 perc múlva szerintem 27,9 uM termék keletkezik.



2020. júl. 15. 21:42
 1/1 sadam87 ***** válasza:

A vmax-ra a 6,2 mikroM/min biztos nem jó. Szerintem a jó megoldás 6,2069 mikroM/min (illetve 103,45 nM/s, mert inkább másodpercre szokták megadni).

A termék képződését sajnos nem tudom, hogy kéne pontosan kiszámolni, de az eltérés minimális lesz az általad megadottól.

2020. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!