Kémia emelt!Azonos homológ sorba tartozó három szomszédos szénhidrogénből álló gázelegy átlagos moláris tömege 32g/mol?


Az összetevők térfogatai mértani sorozatot alkotnak, melynek hányadosa q=1/4

Milyen a gázelegy térfogat%-os összetétele?

Milyen szénhidrogéneket tartalmaz a gázelegy?


Talán az Sn= a1* (q^n -1) / (q-1) összefüggést kell használni?

Előre is köszönöm a válaszokat



2020. júl. 25. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Térfogat%-ot kér azaz arányt, így bármilyen mennyiségből kiindulhatunk és a mértékegység is lényegtelen.

V1 = 1

V2 = 1 ∙ 1/4

V3 = 1 ∙ (1/4)^2

A térfogat%-ok:

V1: 1 / (1 + 1/4 + (1/4)^2) ∙ 100 = 76,19 %

V2: 1/4 / (1 + 1/4 + (1/4)^2) ∙ 100 = 19,05 %

V3: 100 - (76,19 + 19,05) = 4,76 %

Mivel azonos állapotban vannak a gázok (elegy), ezek a mólarányt is megadják.

Fel kell írni CxHy általános képletből kiindulva egy-egy -CH2- metilén csoport hozzáadásával az átlagos moláris tömeget és megoldani behelyettesítéssel x- és y-ra...

2020. júl. 26. 11:40