[link]


Elvileg 6-nak kell kijönnie, de nem tudom hogy. Köös gyök alá kell vonni?


2020. aug. 24. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

11-6gyök(2) = (3-gyök(2))^2

11+6gyök(2) = (3+gyök(2))^2

Azaz gyök(11-6gyök(2)) + gyök(11+6gyök(2)) = gyök((3-gyök(2))^2) + gyök((3+gyök(2))^2) = |3-gyök(2)| + |3+gyök(2)| = (mivel az abszolútértéken belül pozitív számok vannak) = 3 -gyök(2) + (3 + gyök(2)) = 6.

2020. aug. 24. 14:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Kiegészítés a válaszomhoz: 1) Nem igazán tudod közös gyökjel alá hozni, ha a gyökjeles kifejezéseket összeadjuk, szorzásnál lehet.

2) Ilyenkor mindig gyanakodj, hogy teljes négyzetté lehet alakítani a dolgokat, mert az ugye eltűnteti a gyököt.

Ilyenkor ezt valahogy így csinálod: gyök alatti kifejezés az 11-6gyök(2).

Rendben. Mivel kellene kétszeres szorzat osszuk el 2-vel a 6gyök(2)-t.

Marad 3gyök(2). Nocsak...3^2+gyök(2)^2 = 11...Meg is vagyunk.

2020. aug. 24. 14:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösi, de ami még mindig nem világos, hogy mi történik a 11-gyel? Mármint hogy lesz a 11-ből 3??
2020. aug. 24. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:
(3+gyök(2))^2 az szerinted mennyi?
2020. aug. 24. 15:50
 5/9 A kérdező kommentje:

A 11 at értem, de a elekjén gondolom. Tehát a teljes négyzetté alakítást nem teljesen értem.


Tehát itt:

gyök(11-6gyök(2))=gyök((3-gyök(2))^2)

2020. aug. 24. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:

11-6gyök(2) = (3-gyök(2))^2 ez megvan? <----- Ezt jelenti a négyzetté alakítás.

Mert csak annyi, hogy az eredeti kifejezés is gyök alatt van, így csak behelyettesítés az egész.

2020. aug. 24. 15:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld leírni papírra és értelmezni.
2020. aug. 24. 15:57
 8/9 A kérdező kommentje:
At hiszem most már értem. Tegát a a^2+2*ab+b^2 képlet kellett a (3-(gyök(2))^2 miatt aza 3^2-2*3*gyök(2)+ (gyök(2)^2 amiből lesz 9-6*gygök(2)+2. Így már tiszta
2020. aug. 24. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Bezonyám :D
2020. aug. 24. 18:29