Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít a töri háziban?...

Valaki segít a töri háziban? Nem találom néhány feladat megoldását/nem tudom jó e (?)

Figyelt kérdés

Az első feladat igaz hamis

Cím: országgyűlések a reformkorban

A kolera ekkor még gyógyíthatatlan betegség volt: Igaz

1844ben a német helyett a magyar lett a hivatalos államnyelv: Hamis

Magyarországon 1848 előtt rendi országgyűlések működtek: Hamis

Az első reformországgyűlésen Kölcsey Szatmár megye követe volt: Igaz

Deák Ferenc Balítéletekről című művét betiltotta a cenzúra: Hamis

Az 1832-36os országgyűlés legfőbb témája a jobbágykérdés volt: Igaz


2. Feladat itt sorba kellett rakni. Úgy írom, ahogy szerintem volt, de nem vagyok biztos benne :(

1. Kolerajárvány pusztít hazánkban

2.Az első igazi reformországgyűlés kezdete

3. Wesselényi megírja a Balítéletekről című művét

4. A magyar lett a hivatalos államnyelv

5. Törvénybe iktatják az önkéntes örökváltságot

A 3.feladatba ki kellett egészíteni.

A reformkori országgyűlések fontos kérdése a.....(szerintem magyar) nyelv ügye is. A magyar nemzeti ébredés jegyében már.... megindult a harc a magyar nyelv jogainak kiterjesztése ügyében. Ennek jegyében zajlott a.... (nyelvújító??) mozgalom is. A bécsi udvar sokáig.... (elitélte?) a változtatást. Végül a magyar nyelv ügye teljes diadalt aratott: az 1844.évi II. törvénycikk alapján a Magyar Királyság területén- a korábbi...... (latin?) helyett a magyar lett a hivatalos államnyelv. Mindez érvényesült a törvényhozás, közigazgatás, az............ és az oktatás területén is.

Előre is köszi ha valaki segít ❤


2020. szept. 8. 15:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!