Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha azt mondja a tanár egy...

Ha azt mondja a tanár egy vizsgakérdésnél, hogy "igazolja", akkor egy tételt lehet/kell igazolni, ugye? Matematikai algoritmus kérdésről van szó!

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért ez nem volt egy nagyon precíz kérdés.
2020. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én olvasatom szerint az "igazolja", "mutassa meg", ill. "bizonyítsa, hogy" szininmák.
2020. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as, igen szerintem is szinonimák, de egy tételnél kérdezhetnek így?!
2020. szept. 11. 19:14
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es lehet, nem tudtam jobban megkérdezni, bocsi, de a lényeg benne volt.
2020. szept. 11. 19:14
 6/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Szerintem kérdezhetnek így. Matek szakon tanulok, nálunk a beadandóknál, de vizsgán is minden második kérdés úgy kezdődik, hogy "bizonyítsa be". Adott esetben az algoritmusoknál is (pl. bizonyítsa be, hogy az LLL-algoritmus redukált bázist dob ki).
2020. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, az "Igazolja" és a "Bizonyítsa be" a matematikai terminológiában ugyanazt jelentik.
2020. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek!
2020. szept. 11. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tételeket tudni kell bizonyítani, ezért tétel a nevük.


Ha nem tanultál még matematikai logikát, akkor röviden megpróbálom rendbe tenni ezeket, hogy értsed:


Vannak az AXIÓMÁK, ezeket nem bizonyítjuk, mert ezek alapigazságok. Aztán vannak a SEJTÉSEK, ezek olyan állítások, amiket igaznak vélünk, látjuk, hogy valószínűleg igazak is, de még nincsenek bizonyítva. A bizonyított sejtések a TÉTELEK.

2020. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, a tétel előtt kimaradt egy fontos fogalom, a LEMMA. Ezek olyan "kistételek", amik nem bizonyítják a sejtést teljes egészében, de ha alapul vesszük a lemma-t, akkor segíthetnek a sejtés bizonyításában.
2020. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!