Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a relációkat? (összeföggő, antiszemmetrikus stb)

Figyelt kérdés

Nem értem mért az a válasz a következőkre ami?

[link]


1:reflexív

2:irreflexív

3:antiszemmetrikus


Maguk, hogy mit jelentenek le vannak írva, hogy pl antiszimmetrikus az,h ha xRy és yRx akkor x=y, de pl a3.képen nem értem mért az a helyes válasz, mivel csak az 1-1-né és a 3-3-nál teljesül elvileg a feltétel, a 2-2-nél nem vagy most hogyan kellene értelmeznem ezt a felírást vagy úgy konkrtéan az egész fogalmat.....????



2020. szept. 18. 21:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ennyi az összes leírás amit kapunk, mint amit fentebb is kifotóztam, amit órán oldottunk is meg ilyen volt [link]
2020. szept. 19. 19:35
 12/16 anonim ***** válasza:

Tehát, a helyes megoldás: Nem tranzitív, mert... (olvasd hozzá az X után bekerezett részt).


Egyébként ha felírod a táblázatból az elemhalmazt, akkor könnyebben átlátható szerintem.

2020. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt úgy értem, hogy azt jelentené, hogy mi miatt nem jó, de magát az xc y z-nem tudom értelmezni. Az X és az Y még okés lenne, csak hogy volt már olyan feladat ahol (ha pl azt veszem h a sor, y az oszlop) ahova "mutatott" a megoldás, és ott nem is volt X téve
2020. szept. 19. 20:00
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem, az a megoldás. Ha egy tulajdonságot cáfolsz, akkor mindig úgy kell tenni, hogy mutatsz rá egy ellenpéldát. Ha egy tulajdonságot igazolsz, akkor mindig általánosan kell megmutatni, hogy igaz.


Pl. a képen látható elhibázott rész: Nem tranzitív, mert például létezik 1->2 és 2->1, de nem létezik 1->1 (a tranzitivitás értelmében léteznie kellene ilyen hozzárendelésnek is).


Ha a képen létezne 1->1 is, akkor pedig úgy kellene bizonyítani, hogy tranzitív, mert minden olyan elemre, ami a->b és b->c, létezik a->c is.

2020. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Jah hogy így kell értelmezni. azt hiszem mostmár kezdem érteni #14-es a válaszod alapján, köszi..ha mégse akkor várhatóan még írok ide
2020. szept. 19. 22:56
 16/16 anonim ***** válasza:
A feladatsor írója nem fordított kellő figyelmet, hogy magyarázóak legyenek a kérdések és megoldások. Nekem is kellett egy kis idő, hogy leessen mit akart jelenteni (igazából az x,y,z elnevezések még most sem értem milyen logika alapján történtek kiosztásra, de a számokból megértettem, hogy mire akar rámutatni) .
2020. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!