Hogyan kell a következő logaritmus feladatokat megindokolva megoldani?


[link]

Egyszerűen sehogy sem tudom megérteni. :((



2020. szept. 24. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg elolvasni nem tudom, amit lefényképeztél, mert nagyon homályos.

A lényeg az, hogy "a alapú logaritmus b egyenlő c" úgy írható fel hatványalakba, hogy a^c=b.

2020. szept. 24. 16:37
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg mobilon nem olvasható?
2020. szept. 24. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem olyan nincs.
2020. szept. 24. 16:39
 4/10 A kérdező kommentje:

Remélem pár fokkal most már olvashatóbb. :(

[link]

2020. szept. 24. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mi a franc? A logaritmus kitevőjében van szám, de a logaritmuson belül nincs?
2020. szept. 24. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Rosszul lett lemásolva szerintem.


A feladat csak annyi, hogy behelyettesítesz az #1-es által adott képletbe:


(1/3)^c = 1/27


A "c"-t már gondolom ki tudod számolni innen, nem nehéz.

2020. szept. 24. 16:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem lett rosszul lemásolva, így adta a tanárunk házinak megoldani..
2020. szept. 24. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rosszul lett másolva, mert ha az 1/27 tényleg kitevőben lenne, akkor a feladat megoldhatatlan (mivel sem a logaritmus, sem az eredmény nincs megadva ebben az esetben).
2020. szept. 24. 16:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

(1/3)^x=1/27

3^(-x)=3^(-3)

kölcsönösen egyértelműség miatt

-x=-3

x=3


(1/27)^y=1/3

(3^(-3))^y=3^(-1)

3^(-3y)=3^(-1)

kem

-3y=-1

y=1/3

2020. szept. 24. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

(1/27)^z=3

(3^(-3))^z=3

3^(-3z)=3^1

kem

-3z=1

z=-1/3


27^v=1/3

3^(3v)=3^(-1)

kerm

3v=-1

v=-1/3


A 2. és a 4. fel van cserélve.

2020. szept. 24. 17:20