Írja fel kettes számrendszerben a tízes számrendszerbeli 23-at!?

Valaki eltudná magyarázni, hogy kéne? Köszönöm szépen!

2020. szept. 24. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

23 osztva 2-vel 11, maradt 1

11 osztva 2-vel 5, maradt 1

5 osztva 2-vel 2, maradt 1

2 osztva 2-vel 1, maradt 0

1 osztva 2-vel 0, maradt 1

23 a 2-es számrendszerben 10111 (maradékok fordított sorrendben)

2020. szept. 24. 19:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Más megközelítésben, egy adott számrendszerben felírt szám (egyjegyűszámok sora) nem egyéb, mint hátulról indulva, az adott számrendszer értékének sorra a nulladik, első, második és így tovább, hatványa, szorozva a számsor megfelelő értékével.

23 = 2*10^1 + 3*10^0 = 2*10+3*1.

Kettes számrendszerben, 16 = 2^4, 4 = 2^2, 2 = 2^1 és 1 = 2^0. Tehát egy ötjegyű számról van szó, 1 (4. hatvány), 0 (3. hatvány), 1 (2. hatvány), 1 (1. hatvány), 1 (nulladik hatvány), azaz 10111.

2020. szept. 24. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
2020. szept. 25. 10:32
 4/4 dq ***** válasza:

Amit 1 írt, az működik tizes számrendszerben is:


23 osztva tízzel az 2, maradt a 3

2 osztva tízzel az 0, maradt a 2.


2-es számrendszerben meg, amit írt, az így nézne ki:


10111 osztva 10-vel az 1011 és marad 1

1011 osztva 10-vel az 101 és marad 1

101 osztva 10-vel az 10 és marad 1

10 osztva 10-vel az 1 és marad 0

1 osztva 10-vel az 0 és marad 1,


tehát szépen, hátulról előre haladva letépegeti az utolsó számjegyet.

Easy peasy.

2020. szept. 25. 14:09