Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SEMMIT nem értek az iskolai...

SEMMIT nem értek az iskolai fizikai anyagból, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Gimnázium 10. osztályáról van szó... Nem tudom, mi történt, de a mai anyagból semmit nem értettem, talán azért, mert kicsit beteg vagyok, és nehezebben figyelek... De a tanár azt mondta, ennél csak nehezebbek lesznek, szóval jó lenne megérteni a mostani példákat. A hozzáállásommal nem lesz baj, mert bár megijedtem, de küzdök tovább.


Egyik mai példa ez volt:


-----


Egy nyúl másfél percig fut 28km/h sebességgel. Milyen messzire jut el?


Itt a megoldás:


t=1,5 min = 0,025 h


S = v•t = 28•0,0025 = 0,7km = 700 m


KÉRDÉSEIM:


- Miért kell átváltani a 1,5 min-t?

- hogy jött ki az átváltásnál a 0,025 h

- miért kell a v-t és a t-t szorozni, amikor a képletben ez van: v=S/t Akkor hogy is van ez?

-Miért kell átváltani a 0,7 km-t?

- Hogy jött ki a 700 m


Ezen kívül van még öt feladat. Majd leírom azokat is.


Köszönöm előre is a segítséget!


2020. szept. 24. 20:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy ugyanazt írom, mint a többiek, bocsi.

"Egy nyúl másfél percig fut 28km/h sebességgel. Milyen messzire jut el?"

Sima aránypár, csak a megfelelő mértékegységek legyenek azonosak.

28 km-t tesz meg 1 óra alatt, akkor hány km-t tesz meg másfél perc alatt.

28 km / 60 perc = x km / 1,5 perc

Mindkét hányados tuképpen a nyuszi sebességét adja meg. A 1,5 percet átszorzod és kész:

1,5 p * 28 km / 60 p = x km

A perc-óra átváltás nem is érdekes, mert úgyis kiesik az egyenletből, lényeg hogy azonos mértékegység legyen.


"Egy 1300 km/h sebességgel haladó szuperszónikus repülőgép 50 mp-ig megy. Mennyi utat tesz meg ezalatt?"

Tök ugyanaz, egyenletes sebességgel halad, vagyis a sebesség tök állandó, nyugodtan használható egy aránypár. (1 óra = 60 perc * 60 mp = 3600 mp)

1300 km / 3600 mp = x km / 50 mp

x-re rendezed és kész vagy.

2020. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Srácok, nagyon köszönöm a segítséget, mert már előrébb vagyok, mint korábban, mikor kiírtam ezt a kérdést. Rámutattatok arra, hogy pl. a mérlegelvvel vannak gondjaim, és megmagyaráztátok a megoldást.


Minden nap tanulni fogom a fizikát, a számítasokat. De szerintem a ti segítségetek is kell majd. Majd fogok még írni. Köszönök mégegyszer mindent! :-)


Szép estét!

2020. szept. 24. 22:46
 23/31 anonim ***** válasza:
45%

Nem kérdező, ez nem lesz elég. Neked az alapokkal van bajod. A fizika olyan, mint egy piramis. Te mondjuk a negyedik szintre akarsz mászni, csakhogy az elsőhárom szintből alig alig vannak kövek. Nincs mire lépned. Előbb fel kell építeni azt az első három szintet. Különben minden újabb példánál kezded, hogy semmit nem értesz.

Bizony elő kell venni az elsős, másodikos, harmadikos könyveket. Sőt, ha muszáj, még régebbieket. Különben semmi esélyed. A gimnáziumi fizika nem azért kell, hogy kapjál egy papírt a végén. Azt a fiókodba kell tenni, ennyi. Az a fizika azért kell, hogy az életben lehess valaki. Ne csak munkanélküli, ne csak hajléktalan, ne csak végső elkeseredésedben drogos. Szóvalezlrt kell, hogy valami elfogadható életed legyen.

2020. szept. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

#23


Nem egészen értem, hogy miért mondod azt a gimnáziumi fizikával kapcsolatban, amit. Jelen állás szerint nekem elég, ha átengednek egy kettessel, és a gimnázium befejezése után jelenlegi lelkiállapotokban azt mondom, hogy még egy ismeretterjesztő könyvet sem akarok látni ezzel kapcsolatban.


Viszont!


Jelenleg a kettesért indulok a csatába. Jó lenne összeszedni azt, hogy mik azok a régi dolgok, amiket elő kell vennem, és a lezártnak majd jövő Júniusban egy kettesre.

2020. szept. 25. 02:46
 25/31 A kérdező kommentje:

Idő közben találtam anyagot arról, amit nem értek:


[link]


Ezen úgy látom, jobban le van írva az, amit tegnap a tanár ledarált. Na, legközelebb majd akkor jelentkezem, amikor áttanulmányoztam ezt is, meg amiket irtatok.

2020. szept. 25. 03:24
 26/31 anonim ***** válasza:
94%
Hát, az elég szomorú, hogy itt minden válaszoló erőfeszítést tett, hogy értsed a dolgot, te meg mereven kijelented, hogy nem akarod érteni, a cél a kettes, és utána felrúgatod a lovaddal a könyveket a légbe...
2020. szept. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Akkor milyen mentalitással álljak ehhez az egészhez. Legyen az a cél, hogy tényleg érteni akarom, hogy 5-ösre zárjanak le?


A klasszikus diák hozzáállás a nehéz tantárgyakhoz a 2-es osztályzat. Egy tanár se mondta még nekem soha, hogy törekedjek jobbra abban, amit nem értek.

2020. szept. 25. 08:17
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem érted. Ezt se. Legalább az ide járó népeket tiszteld meg azzal, hogy ha szeretnék megértetni veled, akkor nem vágod a képükbe, hogy neked ez nem célod.

Te nem kaptál nevelést?

2020. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

#28


Bocsánatot kérek a viselkedésem miatt. Amúgy most jövök a könyvesboltból, vettem magamnak tankönyveket (a suliban csak füzetet használunk). Rendbe teszem magam mentálisan most hétvégén, aztán elkezdem ismételni az általános iskolás anyagot, és elmélyédek a kinematikában is.


Rendesen fogok tanulni, és nem csak a kettesre fogok hajtani. Már csak akkor fogok írni, ha megfelelő lesz a hozzáállásom.

2020. szept. 25. 11:49
 30/31 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#29: Az, hogy estin tanulsz szuper, mert eszerint még munka mellett is veszed az erőfeszítést, - ráadásul sokéves kihagyás után - hogy ne maradj buta mint a tök. Drukkolok neked, mert az excsajom sajnos pont itt hagyta abba, 10. vége előtt.

A hozzáállásoddal úgy van baj, hogy ugye a kettesre hajtasz (ami nem baj), és "Jajj, nekem elég lesz ennyi.", stb. Ezzel az a baj, hogy nem tudod, mi lesz a dolgozat, hogy mit fogsz tudni kiszámolni és mit nem, és amikor itt magyaráznak neked, hogy úgy kb. kicsit rendszerbe foglalják a tudást, akkor hárítasz.

Neked nagyon nagy szükséged van arra, hogy alapvető módszereket segítsen átismételni egy tanár, hovatovább egy tanító, mert ez az s = v·t, v = s/t eset, az, hogy egyenletet nem tudsz átrendezni borzasztó nagy hiányosság, és itt most nem ostorozni akarlak, csak míg te az egyenlet átrendezésének módján küszködsz, nem marad időd megtanulni a fizikából azt, hogy mikor és miért kell átrendezned és mikor nem, és akkor hiába tudsz átrendezni egy egyenletet, magát a feladatot sem fogod megérteni. Az, hogy nem érted, mikor és mire kell a mértékegységeket átváltani olyan 4-6. osztályos anyag.

Neked egy felsős matematika tanártól kellene pár pótórát venned. Rengeteget segítene.

2020. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!