Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » PET-palack heti ecetes fertőtl...

PET-palack heti ecetes fertőtlenítése kiold valamit az anyagból, hogy káros belőle inni azután?

Figyelt kérdés

Másként mondva: hányszor és hány percig engedélyezett PET-palackot tisztítani ecettel, hogy még nem lesz káros?


Nem álszentkedem, van hogy veszek palackos italt kényszerből, de akkor szertetem használnia palackot még sima csapvízhez, és egy 2 hónap múlva dobom a szelektívbe.



2019. okt. 25. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha 1-2 hónapig használsz csak egyet, akkor azzal csinálhatsz kb bármit :D
2019. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem, ha baba vizet veszek, ami BPA-mentes, vagy ha Tupperware palackot használnék, az is büdösödik, tudom mert mindig itthonról viszek csapvizet és 2-3 nap után érződik, hogy "használt szaga" van a palacknak.


Akkor egy Tupperware-t mondjuk hogy kell szagtalanítani? nem jut eszembe mást, mint ecet vagy citromsav. Szabad mondjuk 5 órát is áztatni hígított ecetes vízzel?

2019. okt. 25. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

emlékeim szerint az ecetet is PET palackban forgalmazzák.

ebből arra tippelnék, hogy nem old ki semmit.

2019. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Attól, hogy Magyarországon a gyárak a legolcsóbb csomagolást választják ecetnek, az nem azt jelenti, hogy ne oldana ki semmit, főleg a 20%-os. Jobb helyeken nyugaton üvegben árusítanak ecetet, almaecetet, balzsamecetet, műanyag flakonban is max 5%-os ecet kapható és azt takarításra használtuk csak.


Nekem ez nem szempont és magyarázat, hogy mit hogy lehet vásárolni boltban... Vegyész vagy élelmiszer-mérnök van esetleg itt,aki benne dolgozik, és tudja a választ? Köszi :)

2019. okt. 25. 12:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én vegyész vagy élelmiszermérnök vagyok és ezzel foglalkozok.

nem old ki semmit.


ez a válasz meg pontosan annyira megbízható, mint bármelyik másik, amit itt fogsz kapni.

2019. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
70%

A felület mikroszinten porózus. Valamennyit mindenképpen magán tart a tárolt cuccból.

A szagtalanításra jó a szódabikarbóna is, az sem káros.

Rendes fertőtlenített elmosás, szódabikarbónás öblítés és jó lesz az.

2019. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Jó kémiai ellenálló képesség, gyenge savak, lúgok, olajok, zsírok és aromás szénhidrogének nem támadják meg"

[link]

2019. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#5-höz. Miközben igazad van, a megbízhatóság nem egyetlen válaszra vonatkozik, hanem egy felületre. HA például hozzáértő válaszolók rendszeresen szóvá teszik a hibás válaszokat, annak két haszna van. Egyfelől segít azonnal a kérdezőnek eligazodni, másfelől növeli a portál megbízhatóságát, ami azt jelenti, érdemes itt kérdezni. Jelenleg ennek a szintje meglehetősen alacsony a korábbiakhoz képest.

Magához a kérdéshez pedig pontosan azért nem szólok hozzá, mert nem érzem magam illetékesnek. Ám Wadmalac válaszán elgondolkozva, igaza lehet.

2019. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Itt biza meg tud ragadni minden.

2019. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben, de akkor evezzünk más vizekre, adott néhány elég drága műanyagos cég itthon és Ausztriában. Több termékük kulacs, divatos ivópohár, divatos vizes palack, a tudatosság jegyében. Ezek 2-3 nap használat után büdösödnek, feltételezem baktériumok tanyája, hiszen belőle iszok, mindig jut vissza egy adag nyál is stb. Mivel kell takarítani azokat a palackokat például? És a büdösségüket?
2019. okt. 25. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!