Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Itt miért nem számolhatok a...

Itt miért nem számolhatok a koncentrációból sűrűséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érettségire készülök, viszont ez a feladat nem világos számomra:


[link]


A feladat b) részében ugye sűrűséget kérsez. Eddig sok feladatnál találkoztam vele, hogy a koncentrációból (ugye az anyagmennyiségből lehet számolni tömeget) számolnak sűrűséget. Itt viszont a megoldókulcs sokkal bonyolultabban számol, pl. a sűrűséghez szükséges tömeget a 185-35g számolással számítja ki. Miért?


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2020. okt. 5. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Kénsavnál fellép úgynvezett kontrakció.


Koncentrációval változik a térfogata is.

2020. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ja igen, az érettségi úgy kezeli, hogy ezt tudod, tehát ha úgy számolsz mint HCl-nél akkor az elvi hibának minősül.
2020. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ohh, tényleg, erre nem is gondoltam.


Így már világos, köszönöm!

2020. okt. 5. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na várj egy percet. A koncentráció az az oldott anyag egy jellemzője/oldat jellemzője, a sűrűség pedig két oldatra vonatkozó adat hányadosa. Valami szorzással-osztással nem tudsz egyikből a másikat csinálni.

Pl. anyagmennyiség-koncentrációból(mol/dm3) tudsz számolni molalitást (mol/g), ha a sűrűséggel osztod. Vagy tömegkoncentrációból (g/dm3) tudsz anyagmennyiség-koncentrációt(mol/dm3) számolni, ha a moláris tömeggel osztod. Ezzel keverheted, ugyanis ennek is ró a jele és g/dm3 a mértékegysége, de semmi köze nincs ezen kívül egymáshoz! :)

2020. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Hű de le lettem pontozva... Miért is?
2020. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg tényleg a tömegkoncentrációval kevertem össze ezt akkor. Köszönöm a felvilágosítást 😊
2020. okt. 5. 21:51
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Nem tudom, én mindenkit felpontoztam :D
2020. okt. 5. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Legalább mondanák meg, azzal te is többre mennél, kérdező :/
2020. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!